YEŞİM PEKMEZ HANIMEFENDİ BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİMİZİ ZİYARET ETTİ

     YEŞİM PEKMEZ HANIMEFENDİ BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİMİZİ ZİYARET ETTİ
 
Sayın Valimiz Aykut Pekmez’in eşi Yeşim PEKMEZ Hanımefendi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze bağlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizi ziyaret etti. Merkezi gezerek İl Müdürümüz Sayın İsrafil AKTÜRK’ten bilgi alan Yeşim Pekmez Hanımefendi; “Allah devletimize zeval vermesin. Devletimiz bütün vatandaşlarına sahip çıkıyor” dedi.
 
Merkezde görev yapan idareci, personel ve engelliler ile görüşen Yeşim Pekmez Hanımefendi; Bu tür yerlerin devletin şefkat elinin gösterildiği özel yerler olduğunu belirterek; “Sizler bu işim sorumluluğunu farkında olan, çok yönlü hizmet veren özveri ve sabır isteyen bir iş yapıyorsunuz. Devletimizin sağladığı imkânlarla, devletimizin şefkatli kollarını burada sizler gösteriyorsunuz. ”dedi.
 
Bakım Rehabilitasyon merkezinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Yeşim Pekmez Hanımefendi; merkezde oluşturulan iş atölyelerini  ve merkezimizin diğer birimlerini ziyaret etti.
 
Atölyelerde boyama ve hediyelik eşya yapımında çalışan gençlerle yakından ilgilenen Yeşim Pekmez Hanımefendi; 52’si Bakım Rehabilitasyon Merkezinde 15’i Umut Evlerinde kalan bireylerin toplumun bir parçası olduğunu belirtti, doğum günü olan özel çocuklarımızın doğum günlerini kutlayarak onlara çeşitli doğum günü hediyeleri verdi.
 
Devletin bakıma muhtaç, yaşlı ve engelliler için çok ciddi imkânlar ortaya koyduğunu, bu kişiler ve ailelerine destekler sağladığını ifade eden Pekmez Hanımefendi; “Eskiden çevremizde, sokakta gördüğümüz bu insanlarımıza devletimiz sahip çıktı. Allah Devletimize zeval vermesin. Devletimiz bütün vatandaşlarına sahip çıkıyor” dedi.
 
Yeşim PEKMEZ Hanımefendi İl Müdürümüz İsrafil AKTÜRK’e ve  Kuruluş Müdürü Şenol KORKMAZ'a teşekkür ederek. Merkezde bakım ve koruma altında bulunan özel insanlarımızın her türlü maddi  ihtiyaçlarının devletimiz tarafından karşılandığını, onların sadece “İlgi, sevgi ve şefkate ihtiyaçları olduğunu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti” dile getirdi.