Sayın Valimiz Aykut PEKMEZ “Şehitler ve yakınları bu milletin baştacıdır”

 
Sayın Valimiz Aykut PEKMEZ: “Şehitler ve yakınları bu milletin baştacıdır”
 
Aksaray Valimiz Sayın Aykut PEKMEZ eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi ile şehit ailelerine ziyarette bulundu.
Vali Pekmez eşi Yeşim Pekmez, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Sayın İsrafil AKTÜRK ve eşi Türkan Aktürk ile 2007 yılında Şırnak’ta şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ünal Demir, 1984 yılında Hakkâri Şemdinli’de şehit olan Jandarma Astsubay Çavuş Memiş Arıbaş’ın ailelerini evlerinde ziyaret etti. Şehitlerin anne, baba eş ve yakınları ile görüşen Sayın Valimiz Aykut Pekmez şehitlere Allah’tan rahmet diledi.
Ziyaret ettiği şehit aileleri yakından ilgilenerek bir süre sohbet eden Valimiz Aykut Pekmez; şehitlerin, onur ve şerefli duruşları ile şehit ailelerinin her zaman bu milletin başının tacı olduğunu belirtti. Şehitlerinin emaneti olan ailelerine devletin ve milletin birlikte sahip çıkarak her zaman yanında olduğunu vurgulayan Valimiz Aykut Pekmez; şehitlerin fotoğrafı ve Türk Bayrağı ile birlikte yapılan tabloları şehit ailelerine hediye etti.
Valimiz Sayın Aykut Pekmez; vatan, bayrak, ezan için canını vererek şehit olan kahraman vatan evlatlarının asla unutulmayacağını her zaman saygı ve minnet ve rahmetle anılacağını belirtti.
Ziyaretten duydukları memnuniyeti belirten şehit Jandarma Uzman Çavuş Ünal Demir’in annesi Elmas, babası Ramazan ile eşi Ülkü Demir ile Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Memiş Arıbaş’ın Üvey Annesi Ayla Arıbaş ve şehitlerin yakınları Valimiz Sayın Aykut Pekmez ve eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi’ye teşekkür ettiler.