MÜNAZARA YARIŞMASI AKSARAY OTURUMU TAMAMLANDI

Bakanlığımız Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Türkiye Geneli Münazara yarışmasının ilk ayağı olan il seçmeleri çekişmeli bir yarışma ile tamamlandı.
Aksaray Valiliği koordinesinde, Aksaray Üniversitesi,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve İnsan Hak ve Hürriyetleri Derneğinin desteğiyle gerçekleşen etkinlikte, çeşitli sosyal hizmet modellerinden yararlanmakta olan çocukların, analitik düşünme, hitabet, kendini ifade etme, problem çözme becerilerini geliştirmesi amaçlanmaktadır.
Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Çok Amaçlı Salonunda yapılan il finali, iki ekibin katılımı ile gerçekleşti.
Jüri başkanlığını Aksaray Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Murat ALTUĞ’un yaptığı yarışmanın diğer Jüri Üyeleri, Aksaray Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr Abdulmuttalip İPEK ve Aksaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Araştırma Görevlisi Lütfi Pınar olmuşlardır.
Baştan sona çekişmeli olarak geçen yarışmanın kazanan ekip, Konya’da yapılacak olan bölge elemelerine katılmaya hak kazandı.
Katılımcılara, Aksaray Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr Murat ALTUĞ, Yrd. Doç. Dr Abdulmuttalip İPEK, Araştırma Görevlisi Lütfi Pınar,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsrafil AKTÜRK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hayrullah ALABOYUN, İl Kültür Turizm Müdürü Mustafa DĞAN ve İnsan Hak ve Hürriyetleri Derneği Başkanı Önder ÖZKAN tarafından ödülleri ve çeşitli hediyeler takdim edildi.