Valimiz Sayın Aykut PEKMEZ'in eşi Yeşim PEKMEZ Hanımefendi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Huzurevimizde kalan bayanlarla kahvaltı programında bir araya geldi.

Valimiz Sayın Aykut PEKMEZ'in eşi Yeşim PEKMEZ Hanımefendi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Huzurevimizde kalan bayanlarla kahvaltı programında bir araya geldi.
 Yeşim PEKMEZ Hanımefendi beraberinde;  Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ramazan Akın’ın eşi Zelihan Akın, İdare Mahkemesi Başkanı Sayın Osman Erkan’ın eşi Emine Erkan, Aksaray Üniversitesi Rektörü Sayın Yusuf Şahin’in eşi Elif Şahin,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Sayın İsrafil Aktürk’ün eşi Türkan Aktürk ile engelli çocuğunun bakımını büyük fedakârlık göstererek yapmakta olan Ayşe Deniz ile sporda elde ettiği başarıları ile adın duyuran Wu Shu Balkan Şampiyonu Elif Altındal ile birlikte A.Kadir Üçyıldız Huzurevimizi ziyaret ettiler.

        Bayanlara karanfil vererek 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayan Yeşim PEKMEZ Hanımefendi yakından ilgilendiği bayanlara; “Bugün bizim günümüz biz bu özel günde sizlerle beraber olmak istedik. Her zaman sizlerin yanındayız. Bir ihtiyacınız bir dileğiniz varsa başımızın üstünde yeri var’ diyerek bayanlarla kahvaltı yaptı.
        Yeşim Pekmez Hanımefendi;  Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın eşi Hasibe Yazgı ve beraberindeki heyet ile birlikte huzurevi sakinleri, huzurevinde çalışan bayanlar ile bir süre sohbet ederek bilgi aldı.
        Yeşim Pekmez Hanımefendi daha sonra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Sayın İsrafil AKTÜRK eşi Türkan Aktürk ile birlikte 1994 yılında şehit olan Bestami Çebişli’nin Anneannesi, Annesi ve kardeşini evlerinde ziyaret etti. Şehit Ailesinin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayan Yeşim Pekmez hanımefendi; şehit ailesi ile bir süre sohbet etti.
        Şehit Çebişli’ye  Allah’tan rahmet dileyen Yeşim Pekmez hanımefendi; şehitliğin yüce bir makam olduğunu belirterek; kendilerinin her zaman şehit yakınları ve ailelerinin yanında olduklarını söyledi.
       Yeşim Pekmez Hanımefendi daha sonra Koruyucu Aile olan Kılıç çifti ile Aksaray Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümü tarafından desteklenen aileleri ziyaret ederek ailelerin bayan fertlerinin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladılar.
        Yeşim Pekmez hanımefendi ailelerle yaptığı görüşmelerde sorun ve ihtiyaçlarla ilgili bilgi aldı. Ziyaretlerden duydukları memnuniyeti belirten vatandaşlar Yeşim Pekmez Hanımefendiye teşekkür ettiler.