Aksaray Valimiz Sayın Aykut PEKMEZ’in eşi Yeşim PEKMEZ Hanımefendi Şehit Ailelerini ziyaretleri devam ediyor

Şehitlerin emaneti ailelerinin bu milletin gönlündeki yerinin çok büyük olduğunu ifade eden Sayın Yeşim PEKMEZ Hanımefendi evlatlarını vatanın ve milletin bekası için şehit veren ailelerin her zaman baş tacı olduğunu söyledi.
Sayın Yeşim PEKMEZ Hanımefendi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Sayın İsrafil AKTÜRK ile birlikte 1992 yılında şehit olan Atilla Mutlu’nun annesi Münüre babası Abdurrahman Mutlu, 1997 yılında şehit olan Yücel Demirtaş’ın eşi Nurgül kızı Feyza Demirtaş ile 1997 yılında şehit olan Yalçın Sevindi’nin annesi Nevin babası Nail Sevindi’yi evlerinde ziyaret etti.
Ayağındaki rahatsızlık nedeniyle ameliyat olan Şehit Atilla Mutlu’nun babası Abdurrahman Mutlu’ya geçmiş olsun dileğinde bulunan Yeşim Pekmez Hanımefendi, şehidin annesi Münüre, kardeşi Erdal Mutlu ile bir süre sohbet etti.
Şehit Yücel Demirtaş’ın eşi ve kızını ziyaret eden Sayın Yeşim PEKMEZ; yeni torunu sahibi olan şehidin eşi Nurgül Demirtaş ve kızının sevinçlerine ortak oldu. Şehidin kız torununu kucağına alarak seven Yeşim PEKMEZ Hanımefendi; hayırlı bir evlat olması temennisinde bulundu.
Yeşim PEKMEZ Hanımefendi daha sonra Kuzey Irak’ta şehit olan Yalçın Sevindi’nin ailesini ziyaret etti. Emekli öğretmen olan Nail Sevindi ve annesi Nevin Sevindi ile görüşen Yeşim PEKMEZ Hanımefendi şehidin yeğeni Duru Sevindi ’ye çeşitli hediyeler verdi.
Sevindi ailesi ile bir süre sohbet eden Yeşim PEKMEZ Hanımefendi; Allah’ın her insana şehitliği nasip etmediğine vurgulayarak; “Vatanın ve milletin bekası, bayrak ve ezan için canlarını veren evlatlarınızın hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz. Ne yapsak sizlerin de acısını hiçbir zaman dindiremeyiz. Ancak bu devlet ve millet her zaman sizin yanınızda. Sizler bu milletin baş tacısınız’ dedi.
Kendilerine gösterilen yakın ilgi ve alakadan memnuniyet duyduklarını ifade eden şehit yakınları Yeşim PEKMEZ Hanımefendi’nin ziyareti nedeniyle mutlu olduklarını belirterek teşekkür ettiler.