18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek verildi

Valimiz Sayın Aykut Pekmez: “Şehit yakınlarımız olarak çocuğunuzu bu vatan uğruna feda ettiniz. Bu vatan için yapılabilecek en büyük fedakârlıktır. Bu yüzden hepinizde Allah razı olsun”
Aksaray Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ve Aksaray Belediyesi organizasyonunda Aksaray Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen yemek programına Valimiz Sayın Aykut Pekmez eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi, Aksaray Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu, Mustafa Serdengeçti, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı eşi Hasibe Yazgı, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Akın, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıyıldız, İdare Mahkemesi Başkanı Osman Erkan, 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkaın İlker Akkaş, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yusuf Şahin,  Aksaray Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Sayın İsrafil AKTÜRK ,Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Koçak, Şehit yakınları ve gaziler katıldı.
Ağaçlı Melendiz Otelde düzenlenen program Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Valimiz Sayın Aykut Pekmez programda yaptığı konuşmasında;  “Her sayfası altın kelimelerle yazılmış muhteşem bir tarihe sahibiz’ dedi.
18 Mart’ın Şehitler Günü olarak kutlanmasının önemli bir nedeni var’ diyen Valimiz Sayın Aykut Pekmez;  “18 Mart tarihinin dünyada eşi benzeri görülmemiş 250 bin şehit verdiğimiz önemli bir savaş ve bu gün belki ülkemizin bağımsız olarak devam etmesinde en önemli etkenlerden biridir. Vatan topraklarında o daracık topraklarda koyun koyuna yatan 250 bin şehidimiz sayesinde bugün bu topraklar bize vatan oldu. O şehitlerimizi rahmetle şükranla anıyoruz.” dedi.